۱۰ آذر ۱۳۹۵
شماره:604
آموزش تربیت سگ

آموزش تربیت سگ : سگ از سن شش ماهگی داخل دوره جوانی توام با بی ادبی و خشونت می شود و از همین موقع است که سگ را باید برای تربیت به مدرسه فرستاد و یا شخصا او را تعلیم داد زیرا در این سن دیگر سگ دوره بچگی خود را پشت سرگذاشته و بایستی تمرینات آن دوره را بکلی از یاد ببرد و بتدریج برای دوره رشد و زندگی آماده و مهیا گردد و برای این منظور بایستی به نکات زیر توجه نمود:
تعلیم دروس همه روزه باید دنبال شود ولی مدت تعلیم نباید در هر دفعه بیش از ۱۵ دقیقه طول بکشد زیرا زیادتر از این مدت سگ خسته و بیمیل می شود. هر روز دستور روز قبل باید تکرار شود و نقص و معایبش با صدای خشن گوشزد گردد. نام حیوان همیشه باید بعداز کلمه درس: (بنشین. بیا وامثال آن ) ذکرشود. مثلا” بنشین فیدل” و یا ” بیا ژاکی” و امثال آن .

هیچگاه و در هیچ زمان و در تحت هیچ شرایطی نباید در موقع تعلیم و تربیت سگ و تمرین دروس حوصله را از یاد برد. نباید غیرحق و بی موقع او را تنبیه و یا با خشونت رفتار نمود.
در آموزش تربیت سگ انتخاب نوع قلاده سگ بستگی به سلیقه و یا نوع نژاد و جثه سگ دارد که مثلا قلاده ازنوع چرمی و یا زنجیر گردن انتخاب شود. فقط قلاده ازنوع زنجیر را نباید برای سگ های ظریف انتخاب نمود زیرا موجب درد و ناراحتی حیوان می شود. قلاده را باید طوری به گردن سگ بست که زیاد خفت و تنگ نباشد و براحتی در گردن حیوان بچرخد. هیچ وقت بجای قلاده که احیانا پاره شده است ازنخ و یا ریسمان وطناب و امثال آن استفاده نکنید.

بیشتر نکات تربیت سگ خانگی را در مباحث بعدی سایت دامپزشکی و دامپروری قرار می دهیم.

 

دانلود مقالات دامپزشکی و دامپروری

 

برچسب ها

, , , , , ,


ارسال نظر غير فعال است.